Źródło

 
 
 "Źródło"
Reżyseria: Leszek Mądzik
Występują: Monika Adamiec, Karina Góra, Anna Jamrozek-Sowa, Monika Nitkiewicz-Mitrut, Grażyna Tabor, Barbara Wójcik-Wiktorowicz, Marek Kościółek, Marcin Woszczewski.
 
 
Fot. Damian Budziwojski
 
W lipcu 2019 r. zaproszenie do udziału w pierwszym projekcie Latającego Teatru Kantorowi przyjął – twórcy Teatru Scena Plastyczna KUL – Leszek Mądzik.
W wyniku spotkania mistrz – uczniowie, powstał spektakl pt. „Źródło”.

Spektakl „Źródło”, to spektakl – medytacja. Misternie utkany z obrazów, muzyki, nastoju oraz naszych wyobrażeń, dialog z Absolutem. Wyciszenie zmysłów prowokowane dźwiękiem i obrazem zaprasza w podróż, w głąb siebie. Jest „zwierciadłem”, w którym każdy z nas może się przejrzeć.  Spektakl ten można czytać wielowymiarowo, jest on także próbą znalezienia odpowiedzi na odwieczne pytania egzystencjalne:
Skąd przychodzę? Dokąd zmierzam? Pytania te skłaniają do refleksji nad samym sobą, swoim człowieczeństwem, relacjami z innymi, ze światem.

Z pierwszymi krokami pojawiających się Erynii - greckich bogiń, budzących niepokój i wyrzuty sumienia, rodzą się pytania: Kim jesteśmy? Skąd pochodzimy? Dokąd zmierzamy? Gołąb - symbolizujący boginię miłości Afrodytę, jak również Ducha Świętego – staje się pretekstem do otwierania serc, rozumienia siebie, pozbywania się skorupy,
w którą jesteśmy przyodziani przez nabudowaną rzeczywistość. Odkrycie prawdziwej radości, tchnienie życia, doświadczenie codzienności stają się motorem napędzającym nasze świadome życie, dają poczucie wolności i sprawiają, że docieramy do Źródła.

Premiera Wielopole Skrzyńskie 4 lipca 2019r.

„Latający Teatr Kantorowi” to ogólnopolski projekt artystyczny skupiający reżyserów teatrów offowych w Polsce. Celem projektu jest spotkanie i wspólna twórcza praca w miejscu dla teatru szczególnym, miejscu narodzin Tadeusza Kantora, w Wielopolu Skrzyńskim. Tu, pod kierunkiem zaproszonego reżysera, odbywają się warsztaty teatralne w wyniku których powstaje spektakl.

Pierwsza edycja LTK odbyła się w lipcu 2019r. dzięki dotacji pozyskanej przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wielopolskiej im. Tadeusza Marii Kantora w Wielopolu Skrzyńskim oraz wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim.


Zobacz także

KANTOR TU JEST

Gość Specjalny