Zespół

 

Latający Teatr Kantorowi tworzą:

 • Monika Adamiec
 • Karina Góra
 • Anna Jamrozek-Sowa
 • Monika Nitkiewicz-Mitrut
 • Grażyna Tabor
 • Agnieszka Woszczewska
 • Barbara Wójcik-Wiktorowicz
 • Marek Kościółek
 • Marcin Woszczewski

Gościnnie:

 • Milena Wójcik
 • Julian Maziarz
 • Szymon Woszczewski

Technika:

 • Damian Budziwojski
 • Marcin Nawrocki
O NAS:
 
Monika Adamiec pieśniarka, aktorka, reżyserka, pedagog.
Pomysłodawczyni i współtwórczyni formacji teatralnej Latający Teatr Kantorowi (Polska)

Absolwentka:

 • Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Rzeszowie w klasie śpiewu solowego,
 • Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie,(pedagogika opiekuńczo-wychowawcza),
 • Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie - Wydział Lalkarski we Wrocławiu – Studium Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży,
 • Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie.
Twórczyni autorskich projektów artystycznych:
 • Twórczyni i reżyserka młodzieżowego Teatru M.D.K. czyli Młode Dzielne Kuropatwy (Rzeszów) od 2001r. / Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie
 • Współzałożycielka Stowarzyszenia SztukPuk Sztuka w Rzeszowie (reżyserka spektaklu muzycznego „Hava Nagila Raysha. Raduj się Rzeszowie” 2013r.)
 • Twórczyni i reżyserka  Teatr Kantor Wymiany Myśli (Wielopole Skrzyńskie) 2015r.
 • Wykonawczyni  recitalu „Stoję na scenie– opowieść poetycko-muzyczna o Zuzannie Ginczance i nie tylko.”
Współpracowała w Teatrem „Kacperek”/”Maska” w Rzeszowie jako aktorka – adeptka (1998- 2003)
Współpracuje z Teatrem Przedmieście w Rzeszowie od 2015r. / „Podróż”, „Ostatnie rozdanie”, „Święto”, „Faust”/
Współpracuje z Teatrem „OLIMPIA” w Rzeszowie od 2020r. / ”Papa się żeni” – Guwernantka”/

 Laureatka wielu prestiżowych nagród indywidualnych zarówno w konkursach poetyckich
 jak i teatralnych, m.in.
 • Nagroda za muzykę do spektaklu "Utrechta/ Opereta czyli Ptasia Kaszanka"  
 • XIX Ogólnopolski Otwartym Festiwalu Teatrów Amatorskich "Odeon 2012", Andrychów 2012
 • Nagroda Specjalna im. P. Greca za piosenkę "Tak, tak panowie",
 •  XXIII Finał Turnieju Poezji Śpiewanej, OKR Włocławek 2014
 • Nagroda dla Reżysera za spektakl "Bal w operze" dla Moniki Adamiec,
 •  I Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych "Kalejdoskop", Świdnik, maj 2015
 • Nagroda indywidualna dla Moniki Adamiec za reżyserię spektaklu "Bal w operze"  
 • 18 Festiwal Sztuki Teatralnej, Rybnik 2016
 • II Nagroda  XXV Finał Turnieju Poezji Śpiewanej, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Włocławek 2016
 • I Nagroda  Ogólnopolski Przegląd Piosenki Aktorskiej, Tarnów 2018
 • III Nagroda XXVIII Finał Turnieju Poezji Śpiewanej, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Włocławek 2019
 • I Nagroda - poezja śpiewana - 47. Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa, Skarżysko Kamienna 2019
 • III Nagroda 13. FOPA Festiwal Ogólnopolski Piosenki Artystycznej, Ślesin 2020 /nominacja na i udział w Studenckim Festiwalu Piosenki Kraków 2020.

 

Fot. Joanna Miklaszewska-Sierakowska

Karina Góra – muzyk, performer, pedagog, reżyser, twórca Teatru „TRZCINA”, malarka.
FB: Malarstwo Karina Góra

Absolwentka Akademii Muzycznej im. F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy Wydział Instrumentalny, specjalność wiolonczela w klasie prof. R.Sucheckiego. Ukończyła studia podyplomowe PWST im. L.Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu – kierunek reżyseria teatrów dziecięcych i młodzieżowych, gdzie uzyskała wyróżnienie za spektakl „Poza czasem” pod kierunkiem dr hab.E. Ciszewskiej i prof.dr hab. K. Kulińskiego.
Wiolonczelistka MTV Hey Unplugged, Bourbon Quartet. Pracowała w musicalach „Disney Gala Night” w Niemczech, Holandii i Szwajcarii. Swoje umiejętności doskonaliła podczas warsztatów dramy, tańca, ekspresji ruchui pantomimy m.in. w klasie K. A. Thompson; wokalnych E. Zapendowskiej przy zespole teatralnym „Buffo” w Warszawie oraz Biennale Tańca w Poznaniu i Kaliszu.
Brała udział w warsztatach scenograficznych Masterclass z A.Dudą-Gracz, Masterclass Light Design z Felice Ross w Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach , a także w Międzynarodowych Kursach Mistrzowskich Interpretacji Muzycznej w Łańcucie w klasie prof. S. Firleja. Doskonaliła swój warsztat malarski w pracowni W.Strzemińskiego pod okiem wykładowców Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.Współpracuje z Galerią Art in House w Warszawie.
Na szczególną uwagę w jej twórczości zasługuje reżyseria spektaklu "Światy Edelmana" w ramach Dotknij Teatru 2019 , którego premiera miała miejsce w Centrum Dialogu im.M.Edelmana w Łodzi, a także reżyseria autorskich spektakli " Listy z getta", "Encontrado" realizowanych w przestrzeniach pofabrycznych i sakralnych Tomaszowa Mazowieckiego, OFF Piotrkowskiej w Łodzi , czy Muzeum Galicja w Krakowie. Dwukrotnie nominowana do Łódzkich Spotkań Teatralnych za spektakle " Poza czasem" i "Saligia" z dwukrotną nagrodą Kuratora Oświaty (2013, 2014).Trójkrotnie nominowana w plebiscycie Człowiek Roku 2017, 2018 i Osobowość Roku 2019 w dziedzinie Kultura za poruszające spektakle z udziałem młodzieży.
Reżyser projektu jazz i poezja "Moja Słodka Europejska Ojczyzna" K.Komeda/J. Ptaszyn Wróblewski Sextet z udziałem Andrzeja Seweryna w roli głównej i towarzyszących studentów PWSFi Tv oraz AST ( wydział tańca w Bytomiu) podczas 4.Love Polish Jazz Festival 2019 r .Od 1997 współpracująca z młodzieżą podczas warsztatów teatralnych i zajęć muzycznych, ze szczególną uwagą skierowaną na pracę z ciałem i głosem.

Monika Nitkiewicz-Mitrut – instruktorka i pedagożka teatru, polonistka, plastyczka. Absolwentka filologii polskiej KUL i UMCS, podyplomowej plastyki na Uniwersytecie Rzeszowskim, IKK Teatr w MIKiS oraz studiów podyplomowych Pedagogika Teatru na Uniwersytecie Warszawskim. Nauczycielka języka polskiego i plastyki w szkole podstawowej. Pracuje w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, gdzie prowadzi od 2011 r. Amatorski Teatr NOTOCO, skupiający grupy dziecięce, młodzieżowe i seniorów, który zdobywa nagrody na przeglądach wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych.
    Monika Nitkiewicz-Mitrut tworzy spektakle autorskie odwołujące się do aktualnych problemów społecznych, często trudnych i stanowiących tabu, takich jak wykluczenie, problemy psychiczne, trudne relacje międzypokoleniowe czy molestowanie. W swojej działalności czerpie z estetyki teatru alternatywnego, łącząc elementy wizji, ruchu, tańca i teatru plastycznego. Angażuje się w "wychowanie do teatru" poprzez happeningi, akcje uliczne, prowadzenie warsztatów teatralnych oraz organizację Kraśnickich Spotkań Teatralnych - przeglądu spektakli autorskich. Za swoją teatralną działalność Monika Nitkiewicz - Mitrut otrzymała w 2017 r. Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, a w 2019 została stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego.

Grażyna Tabor – pedagog, reżyser teatru, założycielka Teatru Tetraedr, trener, coach performer. Realizatorka ok. 35 spektakli teatralnych,uczestniczka wielu międzynarodowych projektów teatralnych i muzycznych. Współpracowała m.in. z Teatrem Figur w Krakowie, Teatrem Kana w Szczecinie, teatrem Brama w Goleniowie, A3 Teatrem, Zakładem Poprawczym w Raciborzu, firmą Pathways w Krakowie.
Stypendystka MKiDN w dziedzinie "Teatr" w 2012 roku. W 2004 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Racibórz w dziedzinie "Teatr", w 2009 roku nagrodę Starosty Raciborskiego "Mieszko" - za twórczość artystyczną i upowszechnianie kultury oraz w 2018 roku nagrodę Prezydenta Miasta Racibórz za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury. Realizatorka I Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych w Raciborzu. Teatr Tetraedr zarówno w roku 2018 jak i 2019 został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu "The best OFF" za najlepszą premierę oraz spektakl teatru niezależnego w Polsce.

Barbara Wójcik-Wiktorowicz – scenografka, aktorka, animator kultury i instruktor teatru dziecięcego. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
W jej artystycznym sercu szczególne miejsce zajmuje teatr plastyczny, teatr wizji i ruchu, teatr lalek i teatr uliczny, w którym grała od lat 90tych współpracując z Teatrem Ognia i Papieru z Łodzi, z Teatrem Akt z Warszawy, z Teatrem Pinezka z Gdańska, z Teatrem Nikoli z Krakowa. Pobierała również praktyki w Warszawskim Studio Mimów w Teatrze na Woli.

Jako scenograf ma na swoim koncie około 40 realizacji w teatrach na terenie całej Polski. M.in:
- Chłopiec z gwiazd w reż. W.Malajkata w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie
- Tygrys Pietrek w Teatrze Groteska w Krakowie w reż. G.Kwiecińskiego
- Rumcajs w reż. K.Mazura w Teatrze Dramatycznym w Koszalinie
- Czarnoksiężnik Oz w reż.A.Klucznika w Teatrze Maska w Rzeszowie
- Tygrys i Kapitan Morgan w reż. G.Kwiecinskiego w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu
- Zimowa opowieść w reż. D.Wiktorowicza w Teatrze Lalek Rabcio w Rabce.

Pracuje też jako ilustrator książek głównie dla dzieci. Związana z C.K. Teatr Sztuk w Jaworznie jako animator kultury i instruktor teatru dziecięcego. Członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA. Nagrodzona m.in przez: Towarzystwo Kultury Teatralnej oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Marek Kościółek – praktyk teatru autorskiego, pedagog, politolog, animator, lider społeczności lokalnej. Twórca i reżyser autorskiego Teatru Krzyk z Maszewa.
FB: Teatr Krzyk

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży na Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu.
Prowadzi autorskie warsztaty m.in. z teatru autorskiego. Pracuje z nauczycielami, animatorami, edukatorami, lokalnymi liderami, młodzieżą, studentami, wychowankami placówek szkolno-wychowawczych oraz osobami z niepełnosprawnościami. Inicjuje akcje profilaktyczne i artystyczne z osobami osadzonymi i uzależnionymi. Od kilkunastu lat angażuje się w akcje społeczne, demokratyzujące i artystyczne na wschodniej Ukrainie. Współpracuje z artystami i organizacjami m.in: z Albanii, Grecji, Ukrainy, Rosji, Włoch, Słowacji, Niemiec, Czech, Bułgarii, Azerbejdżanu, Gruzji oraz Iranu.
Juror na wielu festiwalach teatralnych dla młodzieży, twórca autorskich programów edukacyjnych.

Marcin Woszczewski – pedagog, instruktor teatralny, aktor, performer, twórca Teatru OKO,  współtwórca grupy improwizacji teatralnej MMS impro.
FB: Marcin Woszczewski

Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie; specjalizacja „pedagogika resocjalizacyjna”; podyplomowo „instruktor teatru”.
Twórca i założyciel Teatru OKO (2006),  realizującego spektakle w nurcie teatru offowego  i alternatywnego. Spektakle realizowane są zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i osobami dorosłymi.
Twórca „Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów i Monodramistów – Wyżyna Teatralna”, który zrzesza wszystkie formy i nurty teatralne, od dziecięcych, poprzez młodzieżowe, alternatywne, do zawodowych. W latach 2010 – 2011 związany z Teatrem Ziemi Chełmskiej (role w spektaklach „Opowieść Wigilijna” i „Panna Maliczewska”). W latach 2015 – 2018 współpracował z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie w zakresie koordynacji, w województwie lubelskim, ogólnopolskiej akcji „Dotknij Teatru”. Pomysłodawca i współzałożyciel grupy improwizacji teatralnej „MMS impro” (2018). Od 2005 roku zawodowo związany z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rudzie-Hucie, gdzie zatrudniony jest na stanowisku dyrektora. Laureat nagród, wyróżnień i odznaczeń zarówno na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim jak i powiatowym.
Ponadto bloger, dziennikarz muzyczny w dziedzinie szeroko pojętej muzyki rockowej, recenzent płytowy, felietonista.

Zobacz także

KANTOR TU JEST

Gość Specjalny